İade ve Değişim Şartları

Teslimat

İrsaliyeli fatura kontrolü : İrsaliyeli fatura kargo kolisinin dışında, şeffaf yapışkanlı bir bant içinde mutlak surette gönderilmektedir. İrsaliyeli fatura ve/veya irsaliyenin paketin üzerinde bulunmaması durumunda kargo yetkilisine tutanak tutturularak, faturanın getirilmesi istenmelidir. Tüm taleplere rağmen kargo yetkilisi tarafından teslimi yapılamayan faturalar için kargoya tutturulan tutanak bilgileri ile bize ulaşmanız gerekmektedir. Aksi taktirde değişim ve iade talebiniz kabul edilmeyecektir.

Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından  fksilver veye   fkgumus ’e ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır. Kargo görevlisine tutanak tutturulmadan kabul edilen ve kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum olduğu öne sürülerek talep edilen iade ve değişimler kabul edilmeyecektir.

- Eğer satın aldığınız ürün bedava kargo kapsamına giriyorsa (80TL üzeri ücretsiz kargo kampanyası) kargo bedeli ödediğiniz bedelden düşülecektir. 80 TL üzeri ücretsiz kargo uygulaması satın alınan ürünlerde geçerli olup iadelerde ilk gönderim kargo bedeli iade edilecek tutardan düşülür.

- Ürünlerin nakliyesi sırasında oluşmuş fiziksel hasarlar var ise ürünü teslim almayarak bize bilgi veriniz. Teslim alındıktan sonra zarar gördüğü beyan edilen, iade ve değişim talepleri işleme alınmayacaktır.

- Yazılı olarak bildirilmeyen ve yazılı olarak onaylanmayan iade ve değişim talepleri işleme alınmayacaktır.

- Geri ödemeler toplam ödemeden kargo ücretleri düşüldükten sonra kalan rakam üzerinden yapılır. Tüm kargo ücretleri müşteriye aittir. Ücretsiz kargo uygulaması iadelerde geçerli değildir.

İade Şartları

Değişim ve iade süresi

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde iade edebilir ya da değişim yapabilirsiniz.

Değişim ve İade şartları

Değişim ve/veya iadenizin gerçekleşebilmesi için aşağıda ki maddeleri lütfen dikkatlice okuyunuz;

- Üyelerimizin değişim - iade taleplerini iletişim kısmındaki formu doldurarak oluşturmaları,formda ürünün sipariş referansını ve ürünün ismini  seçmelerini veya telefonla iletişime geçerek taleplerini belirtmeleri gerekmektedir.

-Ürün tüm fatura nüshaları ile birlikte (2 nüsha), fatura kargo poşetinin şeffaf cebine yerleştirilerek,  altın 'a fatura üzerinde belirtilen adrese kargo bedeli ödenmiş şekilde sizin seçeceğiniz bir kargo ile gönderilmelidir.

-Kargo bedeli ödenmemiş ürünler teslim alınmaz. Orjinal Faturasız (2 nüsha) kargolar kabul edilmemektedir.

-Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan, kullanılmış  ürünlerin iadesi veya değişimi kabul edilmemektedir.

- İade edilecek ürünler mutlaka satılabilirlik özelliğini korumalıdır.

- İade edilecek ürünlerin orjinal etiketleri, paketleri ya da kutuları mutlaka ürün ile birlikte deforme olmadan yırtılmadan ya da hasar görmeden gönderilmelidir. Etiketleri yırtılmış/atılmış, orjinal paketi yırtılmış/atılmış kutusu yırtılmış/atılmış/deforme olmuş ürünler kesinlikle iade alınmaz.

- Kullanıldığından şüphe edilen ürünler ilgili atelyeye gönderilerek teste tabi tutulur.

-İade - değişim kargonuz kargo elemanının yanında açılır ve tutanakla teslim alınır. Kullanıldığı tespit edilen ürünler kesinlikle iade alınmaz ve karşı ödemeli tarafınıza geri gönderilir.

İade Adresi

FKSİLVER &FKGÜMÜŞ
Yeniçeriler Cad. Peykhane Sk. No:6 K:2/203 Büyük Birol İşhanı

Çemberlitaş /KAPALIÇARŞI /EMİNÖNÜ / İSTANBUL

Destek için bilgi@fkgumus.com ve +90 532 201 96 61'dan Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.